Blackjack yani 21 Nasıl Oynanır?

Casinoya gittiğiniz zaman aslında dikkatinizi çeken bütün oyunlardan önce iki oyun vardır. Blackjack (21) ve Rulet. Bugün bu yazımda da sizlere Blackjack hakkında tüm detayları aktaracağım. Blackjack nedir, nasıl oynanır ve dahası. 

Blackjack kasaya karşı oynanan bir oyundur. Yani yanınızdaki oyunculara karşı oynamazsınız. Rakibiniz sadece kasadır. Oyun her ne kadar şans oyunu olsa da kartların değerlerini bilmeniz ve çekilen kartların istatistiksel olarak nasıl işlediğini bilmeniz halinde black jack oyununda kazanmamanız mümkün değildir.

Blackjack yani 21 Nasıl Oynanır?

Oyunun mantığına gelecek olursak, diyelim ki masada 3 kişiyiz.  Öncelikle ikişer kağıt dağıtılıyor. Kağıtlarımızın belli değerleri mevcut. Örneğin As on bir (11) demektir. Papaz, kız, bacak(vale) on (10) demektir. Burada amaç şudur, elimizdeki kartların değerleri 21’den büyük olmamalıdır. 21 sayısı bu oyunun tam sayısıdır. Elinizde bu sayıdan büyük kağıdınız var ise o eli kaybetmiş olursunuz. 21 sayısına en yakın olan kartları tutan oyuncu bu oyunu kazanmış olur. Şunu söylemek istiyorum oyuna başlarken 2 kağıt ile başlamıştık. Diyelim ki elimizde kupa 10 ve kupa 7 var. Bu elden 17 elde etmiş oluyoruz. 21 sayısına aslında yakınız. Ancak bir kağıt daha isteme şansımız mevcut. Elimize gelebilecek sayılar 2, 3 en fazla 4 olmalıdır. Aksi taktirde eli kaybediyoruz.

Blackjack Temel Masa Kuralları

Krupiye, son dağıtılan kart olan kasa elini de içermekle solundan sağına doğru her oyuncuya yüzü oyunca bakan bir kart dağıtacak. İlk dağıtımdan sonra, blackjack kuralları gereği krupiye her oyuncuya, bir veya daha fazla karta ihtiyaç duyup duymadıklarını sorar. Oyuncu olarak 21’i aşana kadar, “vur” adı verilen bir ya da daha fazla kart isteyebilirsiniz  ya da mümkün olan en iyi ele sahip olduğunuzu düşünürsünüz. İhtiyacınız olan kart sayısına ulaştığınızda  krupiyeye daha fazla kart istemediğinizi belirtmek için “durursunuz “. Ardından her başarılı oyuncu, vurmaya ya da durmaya karar verir.

Tüm oyuncular ellerini tamamladıktan veya başarısız olduktan sonra, krupiye kendi elini açıklar. Krupiyenin elindeki kartlara bağlı olarak, kasanın krupiye için geçerli olan blackjack kuralları, krupiyenin vurup vurmayacağını belirler. Krupiyenin nihai eli belirlendikten sonra, tüm başarılı oyuncular puanlarını krupiyenin eliyle karşılaştırır. Krupiyeyi yenenler kazanırken geri kalanlar “itme” denen eşitlik durumu olmadıkça kaybeder. Bir itme ” aksiyon yok” olarak kabul edilir ve oyuncunun bahsini iade eder.

Blackjack de kazanmak için tüyolara mı ihtiyacın var. O zaman hemen yandaki linki tıkla ve tüyolarını al. https://www.73-bets10.com/blackjack-de-kazanmak-icin-tuyolar/

Bets10’un yapmış olduğu kampanyalardan haberin var mı? Eğer hala daha yoksa Rusya Tatil fırsatını kaçırma. Aşağıdaki linki tıkla ve bilgi al. 

Bets10’den Dünya Kupası Sürprizi

Bets10’la eğlenirken, kazancına kazanç kat. 

Güncelleme : 01.06.2018

Bunlar da hoşunuza gidebilir...